Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>A=Єфремова О$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Аматьєва О. П. 
Дидактична гра як засіб формування експресії мовлення у дітей старшого дошкільного віку / О. П. Аматьєва, О. Єфремова // Наук. вісн. Південноукр. держ. пед. ун-ту ім. К.Д.Ушинського. - О., 2000. - Вип. 12. - С. 46-50. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено важливу проблему дошкільної освіти - формування експресії мови як засобу спілкування. Запропоновано методичну систему, що включає серію спеціально розроблених дидактичних ігор і вправ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч411.375.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Павлюк Г. М. 
Трав'янисті рослини в колекціях Ботанічного саду УкрДЛТУ / Г. М. Павлюк, З. М. Лискович, О. О. Єфремова, О. Й. Демкович // Наук. вісн. Дослідж., охорона та збагачення біорізноманіття / Укр. держ. лісотехн. ун-т. - 1999. - Вип. 9.9. - С. 155-158. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Зроблено аналіз різноманіття трав'янистих рослин колекційних ділянок Ботанічного саду УкрДЛТУ за систематичним складом, географічним походженням та іншими показниками. Підкреслюється важлива роль колекційної роботи у збереженні і поширенні рідкісних та ендемічних видів флори України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е5е(4УКР)л615

Шифр НБУВ: Ж68985 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Єфремова О. О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелію, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда : Автореф. дис... д-ра мед. наук / О. О. Єфремова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2007. - 40 c. - укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації лікування хворих на гострий інфаркт міокарда (ГІМ) після проведеної фібринолітичної терапії на підставі дослідження ролі функціонального стану ендотелію, гемостазу, гемодинамічних і структурно-функціональних порушень, які виникають у випадку неускладненого й ускладненого варіантів перебігу ГІМ. Виділено основні фактори, що визначають патогенетичні механізми ускладнень інфаркту міокарда після фібринолізису. Виявлено особливості фармакодинаміки стрептокінази у 201-го пацієнта (усього обстежено 328 хворих) на ендотелій судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- та ехокардіографічні параметри. Встановлено два типи реакції організму на ГІМ і введення фібринолітика: неускладнений та ускладнений тип перебігу. Виділено найбільш значущі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант ускладненого перебігу ГІМ після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі даних ускладнень. Показано, що фібринолізис із включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного й реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів і запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Єфремова О. О. 
Вплив фібринолізису на функцію ендотелія, гемостаз, гемодинамічні і структурно-функціональні показники у хворих на інфаркт міокарда : Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.11 / О. О. Єфремова; Харк. держ. мед. ун-т. - Х., 2006. - 40 c. - укp.

Досліджено особливості фармакодинакіки стрептокінази на ендотелії судин, гемостаз, фактори ушкодження міокарда, електро- й ехокардіографічні параметри. Установлено два типи реакції організму на введення фібринолітика: адаптивний і дезадаптивний. Виділено найбільш важливі патогенетичні фактори, що впливають на виникнення шлуночкових порушень ритму (аритмічний варіант) і ранньої постінфарктної стенокардії (реоклюзивний варіант дезадаптивної реакції гострого інфаркту міокарда після фібринолітичної терапії). Побудовано прогностичні моделі цих ускладнень. Показано, що фібринолізис з включенням симвастатину забезпечує захист міокарда від ішемічного та реперфузійного ушкоджень, знижує імовірність ретромбозів та запобігає прогресуючій дилатації лівого шлуночка.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344286 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Єфремова О. В. 
Модифікація кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим з остеосинтезом та експрес-протезуванням : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / О. В. Єфремова; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Розроблено новий спосіб кістковопластичної ампутації гомілки за Пироговим, який передбачає збільшення площі контакту кісткових фрагментів, стабільність їх фіксації, компресію і збереження підошвової поверхні п'ятки на торці кукси. Запропоновано конструкції експрес-лікувально-тренувальних протезів, що дозволяють безпосередньо включити в навантаження торець кукси і проксимальний її відділ, починаючи з першого дня після операції, забезпечити опорно-кінематичну функцію оперованої кінцівки, характерну для ходьби на постійному протезі. На підставі аналізу результатів полярографічних досліджень встановлено, що раннє навантаження на куксу гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тренувальному протезі не знижує рівень кисню у шкірних покривах кукси та зберігає його на рівні показників здорової кінцівки. Виявлено, що в післяопераційному періоді хворим з ампутаційними куксами гомілки за Пироговим в експрес-лікувально-тренувальному протезі властиві всі фазові характеристики кроку, поліпшення коефіцієнта ритмічності та максимальне наближення до показників кроку збереженої кінцівки через два з половиною місяці. Обгрунтовано режим тренування опороздатності кукси гомілки за Пироговим з визначенням часу безперервної ходьби на експрес-лікувально-тренувальному протезі та її загальної тривалості протягом дня.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.558.088

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Єфремова О. І. 
Міжпредметні зв'язки фізики і математики у 9 - 11 класах середньої загальноосвітньої школи : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.02 / О. І. Єфремова; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2001. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В.р(4УКР)2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Єфремова О. О. 
Біотестування питної води у моніторингу стану екологічної безпеки : автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О. О. Єфремова; Держ. еколог. акад. післядиплом. освіти і упр. Мінприроди України. - К., 2009. - 22 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06-1с

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366088 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Єфремова О. І. 
Освітні переваги використання рольової гри у вищій професійній школі / О. І. Єфремова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 15, ч. 1. - С. 78-83. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розкрито теоретичні засади використання рольових ігор як базової основи становлення майбутнього спеціаліста. Зазначено, що важливим вважається розгляд особливостей використання рольових ігор. Виявлено освітні переваги рольової гри у вищій професійній школі, врахування яких стане запорукою якісних новоутворень у студентів і надасть можливість інтенсифікувати процес навчання в цілому. Запропоновано використовувати у процесі навчання такий вид рольових ігор як мікровикладання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч481.252.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Єфремова О. І. 
Ігрова компетентність - сучасний виклад як наукова проблема / О. І. Єфремова // Вісн. Луган. нац. ун-ту ім. Т. Шевченка. Пед. науки. - 2012. - № 22, ч. 7. - С. 85-91. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто теоретичний зміст поняття ігрової компетентності майбутнього викладача на сучасному етапі розвитку педагогічної освіти. Проаналізовано визначення понять: "компетентність", "компетенція", "компетентний", "професійна компетентність" вітчизняних і зарубіжних науковців. Розглянуто структуру ігрової компетентності; способи типізації професійної компетентності; принципи, яких необхідно дотримуватися майбутньому викладачу для формування ігрової компетентності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.511.252.46

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Єфремова О. П. 
Законодавче регулювання конкурсу в Україні та зарубіжних країнах: порівняльний аналіз / О. П. Єфремова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 44. - С. 302-309. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 + Х819(4/8)012 + Х999.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Єфремова О. П. 
Становлення і розвиток правового регулювання конкурсу в державній службі України / О. П. Єфремова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 51. - С. 281-287. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто досвід становлення та розвитку правового регулювання конкурсу в державній службі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Єфремова О. А. 
Роль порушення обміну метіоніну у формуванні клінічних ознак синдрому Дауна : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.15 / О. А. Єфремова; МОНМС України, Харк. нац. мед. ун-т. - Х., 2012. - 20 c. - укp.

Вперше вивчено фенотипові особливості хворих з синдромом Дауна (СД), асоційовані з різними варіантами поєднання поліморфних варіантів генів ферментів фалатного циклу (ФЦ) (C677T MTHFR і A66G MTRR). Встановлено вірогідну поширеність серед дітей з трисомією-21 носіїв AG генотипу MTRR 66A/G, а в контролі - GG генотипу даного локусу. В структурі компаундів MTHFR/MTRR відзначено достовірне накопичення серед дітей з СД генотипу 677СС/MTRR66AG, а в контролі - 677СТ/MTRR66GG. У носіїв окреслених комбінацій поліморфізмів С677Т MTHFR і A66G MTRR з СД виявлено статистично значущі відмінності за частотою поєднаних ознак уражень шкіри та підшкірно-жирової клітковини, мозкового черепа й обличчя, кістково-м'язової системи та кінцівок. Встановлено статистично достовірне зниження рівня метіоніну у хворих на СД і доведено вплив порушення обміну метіоніну на зміни ознак фенотипу в ОГ. Показано значний вплив поліморфних варіантів генів ферментів ФЦ на формування клінічних і біохімічних особливостей хворих з СД і з урахуванням виявлених метаболічних порушень розроблено патогенетичний підхід до методів реабілітації дітей з досліджуваною патологією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.095

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394297 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Єфремова О. П. 
Конкурсний відбір у системі державної служби України (теоретико-прикладний аналіз) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. П. Єфремова; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз теоретико-прикладних аспектів категорії "конкурсний відбір у системі державної служби". Розглянуто теоретичні засади становлення конкурсного відбору державних службовців в Україні в сучасній загальнотеоретичній науці. З'ясовано та проаналізовано категоріальний рівень інституту конкурсного відбору державних службовців України, визначено еволюцію правового регулювання конкурсного відбору в системі державної служби України та зарубіжних країн, його реформування за радянського періоду та на сучасному етапі. Юридична природа конкурсного відбору в системі державної служби на сучасному етапі потребує уточнення його поняття та основних ознак. Здійснено теоретико-правовий аналіз стадій і процедур конкурсного відбору в системі державної служби України. Розглянуто методики та процедури оцінювання кандидатів під час вступу на державну службу за конкурсом. Виокремлено основні напрями удосконалення процедур конкурсного відбору в системі державної служби України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414133 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Єфремова О. В. 
Обгрунтування профілактики основних стоматологічних захворювань у робітників хімічного виробництва (клініко-експериментальне дослідження) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / О. В. Єфремова; НАМН України, Ін-т стоматології . - Одеса, 2016. - 20 c. - укp.

У обстежених робітників хімічного виробництва інтенсивність карієсу зубів у 20 - 40 років була вдвічі вище, ускладнення - в 5,5 раза вище, а показники патологічного кармана - в 26 разів вище, ніж в середньому по Україні. З ростом тривалості роботи в хімічному виробництві, в першу чергу, спостерігали порушення структури кісткової тканини, а не її мінералізацію. Крім того, у них спостерігали 100 % порушення в генах другої фази детоксикації NAT2 (С481Т) і гена СТR (С1377Т), що входить до генної мережі метаболізму кісткової тканини, які необхідно враховувати при розробці лікувально-профілактичних заходів. В експерименті на щурах за умов надлишкового надходження перекисів ліпідів з їжею показано високу ефективність лікувально-профілактичного комплексу, що складався з адаптогенів, вітамінів, мінералів і високоякісного білка. Розроблений лікувально-профілактичний комплекс дозволив в основній групі робітників суттєво покращити показники стоматологічного статусу, нормалізувати біохімічні параметри ротової рідини, сироватки крові, зарядовий стан клітин букального епітелію, функціональний стан мікрокапілярного русла ясен і їх бар'єрний захист від мікробного фактора.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р124.426.6 + Р124.511-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА420953 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Ковальчук В. В. 
Клініко-лабораторна оцінка ефективності лікувально-профілактичних заходів при карієсі зубів у дітей 2 - 5 років у регіоні зі зниженим вмістом фтору в питній воді / В. В. Ковальчук, М. Я. Пинда, О. В. Єфремова, О. В. Поросюк // Новини стоматології. - 2018. - № 1. - С. 38-41. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити ефективність розробленої схеми профілактики карієсу зубів у дітей 2 - 5 років у регіонах Західної України зі зниженим вмістом фтору в питній воді. Запропонована схема враховує особливості стану організму дитини у цей період, що зумовлює актуальність проведення профілактичних заходів у цій віковій групі. Завдяки взаємодії основних компонентів, включених у комплекс, підвищується активність неспецифічного антимікробного захисту в порожнині рота, знижується ступінь дисбіозу. Висновки: спостережено підвищення мінералізуючої функції ротової рідини, належну стабілізацію pH ротової рідини, збільшення кислоторезистентності емалі зуба, що свідчить про карієспрофілактичну ефективність запропонованого комплексу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.661.210.40-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Єфремова О. 
Модель підвищення якості підготовки майбутніх інженерів-педагогів / О. Єфремова // Проф. педагогіка. - 2020. - № 2. - С. 60-67. - Бібліогр.: 65 назв. - укp.

Актуальність: удосконалення системи професійної підготовки майбутніх фахівців неможливо без упровадження інформаційних технологій, нових підходів до вимірювання якості освітнього процесу, інноваційних методів діагностування, а також використання моделей підготовки фахівців як необхідній передумови компетентності випускника. Розроблено й обгрунтовано теоретичну модель підвищення якості підготовки фахівців, яка відповідає авторському баченню вирішення цього питання, а також показано її використання в освітньому процесі для підвищення якості підготовки майбутніх інженерів-педагогів. Методи: теоретичні; емпіричні (праксиметричні (вивчення та аналіз робочих планів, програм підготовки майбутніх інженерів-педагогів, засобів і методів педагогічної діагностики, тестових завдань і методик їх використання); використано ідею кібернетичного метода (модель "чорна скринька"). З'ясовано можливості педагогічної діагностики як технології, що сприяє підвищенню якості підготовки студентів інженерно-педагогічного вишу; запропоновано та обгрунтовано теоретичну (структурну) модель підвищення якості підготовки майбутнього інженера-педагога, визначено й описано компоненти моделі та вимоги до її розробки; вдосконалено систему оцінювання та контролю якості результатів навчання у ЗВО. Реалізація оцінювання якості професійної підготовки майбутніх фахівців здійснювалася відповідно до розроблених "теоретичної" та "математичної" моделей, без яких неможливо розв'язати питання управління якістю освітнього процесу. Увагу приділено розгляду "теоретичної" моделі підготовки фахівців. У дослідженні запропоновано підхід до моделювання, заснований на концепції пізнання "чорний ящик" і конкретизовано принципи моделі, на яких базується процес професійної підготовки майбутніх фахівців. Теоретично доведено, що запропонована "теоретична" модель підвищення якості підготовки фахівців є складовою частиною фундаментальної підготовки інженерів-педагогів, має практично-прикладний характер, а також надає чіткий алгоритм для ефективного вдосконалення якості освітнього процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж.р(4УКР)3-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж74078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Іванов В. С. 
Експериментальні дослідження біохімічних показників пульпи різців щурів під дією розробленого зубного еліксиру / В. С. Іванов, А. Е. Дєньга, С. А. Шнайдер, І. Г. Топов, В. М. Почтар, О. В. Єфремова // Вісн. стоматології. - 2023. - 47, № 1. - С. 51-54. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Серед величезної кількості хімічних сполук, що містяться в харчовій сировині як тваринного, так і, особливо, рослинного походження є група речовин, що мають властивості біорегуляторів, здатних модулювати нейроендокринні реакції організму. Мета дослідження - дослідження присвячено експериментальній оцінці на щурах, на тлі карієсогенного раціону, змін біохімічних показників пульпи різців щурів під дією розробленого зубного еліксиру. Дослідження було проведено на 30 безпородних білих щурах 30-денного віку. Як контроль використовували дві групи тварин, одна з яких знаходилася на дієті віварію, інша - на карієсогенному раціоні Стефана. Для біохімічних досліджень з різців виділяли пульпу, у гомогенатах якої визначали активність кислої та лужної фосфатаз. Блоки щелеп із зубами виділяли та очищали від м'яких тканин для підрахунку кількості та глибини каріозних ушкоджень. Визначено ступінь атрофії альвеолярного відростка нижньої щелепи. При статистичній обробці отриманих результатів використовувалася комп'ютерна програма STATISTICA 6.1. для оцінки їх достовірності та похибок вимірювань. З результатів дослідження видно, що утримання одномісячних щурів на карієсогенному раціоні підвищує кількість каріозних уражень з 8,3 +- 0,9 до 15,2 +- 1,4 (в середньому на 1 щура). При цьому збільшується глибина каріозних порожнин з 9,5 +- 1,3 до 17,2 +- 2,0 балів. Профілактичне застосування "Ексодент-1" знизило до нормальних значень і кількість і глибину каріозних уражень зубів щурів. Висновки: утримання одномісячних щурів на карієсогенному раціоні підвищує кількість каріозних уражень та збільшується глибина каріозних порожнин у них. Проведені експериментальні дослідження показують досить високу карієспрофілактичну ефективність еліксиру "Ексодент-1".



Шифр НБУВ: Ж14683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського